Transistor: IGBT
Kordarv:
450.0
Minimum quantity:
450.0
Tootekood:
FGHL40T65MQDT
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGHL40T65MQDT
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 119W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 160A |
| Collector current | 40A |
| Gate charge | 80nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |