Transistor: IGBT
Kordarv:
450.0
Minimum quantity:
450.0
Tootekood:
FGHL75T65MQDT
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGHL75T65MQDT
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 188W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Collector current | 75A |
| Gate charge | 149nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |