Transistor: IGBT; 1.2kV; 75A; 326W; TO247-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FGY4L75T120SWD
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FGY4L75T120SWD
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 1.2kV; 75A; 326W; TO247-4
| Mounting | THT |
| Case | TO247-4 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
| Power dissipation | 326W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Collector current | 75A |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |