Transistor: N-MOSFET x2; PolarHV™; unipolar; 500V; 13A; Idm: 55A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMM22-05PF
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: FMM22-05PF
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; PolarHV™; unipolar; 500V; 13A; Idm: 55A
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024a |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | double series |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | PolarHV™ |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 13A |
| Pulsed drain current | 55A |
| Power dissipation | 132W |
| On-state resistance | 270mΩ |
| Reverse recovery time | 200ns |
| Gate charge | 50nC |