Transistor: N-MOSFET x2; Trench; unipolar; 250V; 30A; Idm: 130A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMM50-025TF
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: FMM50-025TF
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; Trench; unipolar; 250V; 30A; Idm: 130A
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024a |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | double series |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™, Trench |
| Drain-source voltage | 250V |
| Drain current | 30A |
| Pulsed drain current | 130A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 60mΩ |
| Reverse recovery time | 84ns |
| Gate charge | 78nC |