Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 100V; 75A; ISOPLUS i4-pac™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMM75-01F
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: FMM75-01F
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 100V; 75A; ISOPLUS i4-pac™
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024a |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | double series |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™ |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 75A |
| On-state resistance | 25Ω |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Gate charge | 180nC |