Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FMMT459TA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: FMMT459TA
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 806mW |
| Pulsed collector current | 0.5A |
| Collector current | 150mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 450V |