Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 15A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP15R12W1T4
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: FP15R12W1T4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 15A
| Mounting | screw |
| Case | AG-EASY1B-1 |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | EasyPIM™ 1B |
| Type of module | IGBT |
| Application | frequency changer, Inverter |
| Power dissipation | 130W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 30A |
| Topology | brake chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 15A |