Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 25A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FP25R12W1T7B11
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: FP25R12W1T7B11BPSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 25A
| Case | AG-EASY1B-2 |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | EasyPIM™ 1B |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 50A |
| Topology | IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge, brake chopper |
| Collector current | 25A |