Power Load Distribution Switch, Active High, 1.2 V to 5.5 V In, 3.5 A, 65 mohm, WLCSP-6
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
FPF1039UCX
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FPF1039UCX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, Active High, 1.2 V to 5.5 V In, 3.5 A, 65 mohm, WLCSP-6
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.2...5.5V DC |
| Case | WLSCP6 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Version | ESD |
| On-state resistance | 75mΩ |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |