Power Load Distribution Switch, High Side, Active High, 5.5V, 1 Output, 2.2A, 0.045ohm, WLCSP-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FPF1204UCX
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FPF1204UCX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, High Side, Active High, 5.5V, 1 Output, 2.2A, 0.045ohm, WLCSP-4
| Output current | 2.2A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.2...5.5V DC |
| Case | WLCSP4 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 4 |
| Version | ESD |
| On-state resistance | 185mΩ |
| Kind of output | P-Channel |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |