Power Load Distribution Switch, IntelliMAX, Active High, 1.8V to 5.5V In, 0.1A, 0.85ohm, SOT-23-5
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
FPF2006
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FPF2006
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, IntelliMAX, Active High, 1.8V to 5.5V In, 0.1A, 0.85ohm, SOT-23-5
| Output current | 100mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Case | SC70-5 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 700mΩ |
| Kind of output | P-Channel |
| Kind of integrated circuit | low-side |
| Max operating temperature | 85°C |