Power Load Distribution Switch IC, Active High, 1 Output, 5.5 V in, 3.9 A, 0.04 ohm, WLCSP-12
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
FPF2595UCX
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FPF2595UCX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch IC, Active High, 1 Output, 5.5 V in, 3.9 A, 0.04 ohm, WLCSP-12
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.5...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Integrated circuit features | thermal protection, undervoltage protection |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape, reel |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 40mΩ |
| Active logical level | low |
| Max operating temperature | 85°C |