Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FQPF19N20C
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FQPF19N20C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | QFET® |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 12.1A |
| Power dissipation | 43W |
| On-state resistance | 170mΩ |