Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
FRS2MTRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FRS2M TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | fast switching, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Type of diode | rectifying |