AC/DC Converter, Green Mode PWM, Soft Start 20ms, 85V to 265V AC In, 26W, 100kHz, DIP-8
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
FSL136HR
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: FSL136HR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC Converter, Green Mode PWM, Soft Start 20ms, 85V to 265V AC In, 26W, 100kHz, DIP-8
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 20W |
| Operating voltage | 8...24V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Application | SMPS |
| On-state resistance | 4Ω |
| Topology | flyback |
| Frequency | 100kHz |
| Output voltage | 650V |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |