Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
FUES1DTRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FUES1D TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated, ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 920mV |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |