Transistor: NPN; Darlington
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FZT600BTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: FZT600BTA
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; Darlington
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 3W |
| Pulsed collector current | 4A |
| Collector current | 2A |
| Quantity in package | 1000 |
| Collector-emitter voltage | 140V |
| Kind of transistor | Darlington |