Tootekood: G43SAT1-B501
Tootja: TOCOS
Tootja tootekood: G43SAT1-B501
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Characteristics
  • Mechanical rotation angle
  • Temperature coefficient
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: mounting; single turn; 500Ω; 250mW; SMD; ±20%
Mounting SMD
Power 250mW
Resistance 500Ω
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Kind of potentiometer single turn
Type of potentiometer mounting
Characteristics linear
Mechanical rotation angle 240°
Temperature coefficient 100ppm/°C