Tootekood: GF063P1-B502K
Tootja: TOCOS
Tootja tootekood: GF063P1-B502K
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Track material
  • Characteristics
  • Temperature coefficient
  • Electrical rotation angle
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: mounting; single turn; 5kΩ; 500mW; ±20%; linear
Mounting THT
Power 500mW
Resistance 5kΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 5x2.5mm
Kind of potentiometer single turn
Type of potentiometer mounting
Track material cermet
Characteristics linear
Temperature coefficient 100ppm/°C