Operational amplifier; 2MHz; Channels: 1; SO16; ±13.5÷20VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HA9P5320-5Z
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: HA9P5320-5Z
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2MHz; Channels: 1; SO16; ±13.5÷20VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...75°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2MHz |
| Slew rate | 45V/μs |
| Input offset voltage | 500µV |
| Voltage supply range | ± 13.5...20V DC |