Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 31A; 70W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HUF75321P3
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: HUF75321P3
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 31A; 70W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | UltraFET® |
| Drain-source voltage | 55V |
| Drain current | 31A |
| Power dissipation | 93W |
| On-state resistance | 34mΩ |
| Gate charge | 44nC |