PMIC; PWM controller; Uin: 9÷80V; SO14; flyback,forward; 9÷13VDC
Kordarv:
159.0
Minimum quantity:
159.0
Tootekood:
HV9112NG-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: HV9112NG-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; Uin: 9÷80V; SO14; flyback,forward; 9÷13VDC
| Mounting | SMD |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | flyback, forward |
| Frequency | 80kHz...3MHz |
| Input voltage | 9...13.5V DC |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 750µA |
| Duty cycle factor | 0...49.6% |