PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; 4.8A; 650V; 67kHz; flyback
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ICE3BR0665JXKLA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: ICE3BR0665JXKLA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; 4.8A; 650V; 67kHz; flyback
| Output current | 4.8A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | flyback |
| Breakdown voltage | 650V |
| Frequency | 67kHz |
| Input voltage | 80...265V |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...80% |