Operational amplifier; 1.4MHz; 1÷8V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ICL7612DCBAZ
Tootja: RENESAS (INTERSIL)
Tootja tootekood: ICL7612DCBAZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1.4MHz; 1÷8V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.4MHz |
| Slew rate | 1.6V/μs |
| Input offset voltage | 20mV |