PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.5÷10V; Uout: -10÷10V; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ICL7660ESA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: ICL7660ESA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.5÷10V; Uout: -10÷10V; SO8
| Output current | 20mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 1 |
| Topology | charge pump |
| Frequency | 10kHz |
| Input voltage | 1.5...10V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |