PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷20V; Uout: -20÷-4.5V; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ICL7662CPA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: ICL7662CPA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷20V; Uout: -20÷-4.5V; DIP8
| Output current | 20mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 1 |
| Topology | charge pump |
| Frequency | 10kHz |
| Input voltage | 4.5...20V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |