PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.75÷45V; Uout: 3.3V; PG-DSO-8-EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IFX91041EJV33XUMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IFX91041EJV33XUMA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.75÷45V; Uout: 3.3V; PG-DSO-8-EP
| Output current | 1.8A |
| Mounting | SMD |
| Case | PG-DSO-8-EP |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 370kHz |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4.75...45V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |