Transistor: IGBT
Kordarv:
30.0
Minimum quantity:
30.0
Tootekood:
IGW03N120H2FKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IGW03N120H2FKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 62.5W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 9.9A |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |
| Turn-on switching energy | 290µJ |