Transistor: IGBT
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
IKA08N65F5XKSA1-1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IKA08N65F5XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 31.2W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 24A |
| Gate charge | 22nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |