Transistor: IGBT; 600V; 10.6A; 35.7W; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IKA15N60TXKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IKA15N60TXKSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 10.6A; 35.7W; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | TRENCHSTOP™ |
| Turn-on time | 28ns |
| Power dissipation | 35.7W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 45A |
| Collector current | 10.6A |
| Gate charge | 87nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |
| Turn-off time | 238ns |