Transistor: IGBT; 600V; 20A; 85W; TO220-3; Series: H3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IKP20N60H3XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IKP20N60H3XKSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 600V; 20A; 85W; TO220-3; Series: H3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | TRENCHSTOP™ 3 |
| Turn-on time | 31ns |
| Series | H3 |
| Power dissipation | 85W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 80A |
| Collector current | 20A |
| Collector-emitter voltage | 600V |
| Turn-off time | 241ns |