Transistor: IGBT
Kordarv:
30.0
Minimum quantity:
30.0
Tootekood:
IKW75N65EL5XKSA1-1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IKW75N65EL5XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | Trench |
| Power dissipation | 536W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Collector current | 80A |
| Collector-emitter voltage | 650V |