Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IMZ120R030M1HXKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IMZ120R030M1HXKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-4 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
| Technology | SiC, CoolSiC™ |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 45A |
| Pulsed drain current | 150A |
| Power dissipation | 114W |
| On-state resistance | 57mΩ |