Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IMZA65R048M1HXKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IMZA65R048M1HXKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-4 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
| Technology | SiC, CoolSiC™ |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 24A |
| Pulsed drain current | 100A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 63mΩ |