Operational amplifier; 6MHz; 9÷25V; Channels: 1; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
INA103KU
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: INA103KU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 6MHz; 9÷25V; Channels: 1; SO16
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 40 |
| Bandwidth | 6MHz |
| Slew rate | 15V/μs |
| Input offset voltage | 30µV |