Operational amplifier; 200kHz; 1.35÷36V; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
INA126PA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: INA126PA
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 200kHz; 1.35÷36V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 200kHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 150µV |