Operational amplifier; 3.4MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
INA217AIP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: INA217AIP
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3.4MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | programmable gain |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | current sense |
| Slew rate | 15V/μs |
| Input offset voltage | 50µV |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |