Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 8A; Idm: 83A; 33W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPA60R099C7XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IPA60R099C7XKSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 8A; Idm: 83A; 33W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | CoolMOS™ C7 |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 8A |
| Pulsed drain current | 83A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 99mΩ |
| Gate charge | 42nC |