Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPA80R360P7XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IPA80R360P7XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | CoolMOS™ P7 |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 8.6A |
| Pulsed drain current | 34A |
| Power dissipation | 30W |
| On-state resistance | 360mΩ |