Transistor: P-MOSFET; OptiMOS® -P2; unipolar; -40V; -40A; 58W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPD50P04P4L11ATMA2
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IPD50P04P4L11ATMA2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; OptiMOS® -P2; unipolar; -40V; -40A; 58W
| Mounting | SMD |
| Case | PG-TO252-3-313 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | OptiMOS® -P2 |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -40A |
| Pulsed drain current | -200A |
| Power dissipation | 58W |
| On-state resistance | 10.6mΩ |
| Gate charge | 14nC |