Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPP17N25S3100AKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IPP17N25S3100AKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | PG-TO220-3 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | OptiMOS™ T |
| Drain-source voltage | 250V |
| Drain current | 13.3A |
| Pulsed drain current | 68A |
| Power dissipation | 107W |
| On-state resistance | 100mΩ |