Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPP60R022S7XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IPP60R022S7XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | CoolMOS™ S7 |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 23A |
| Pulsed drain current | 375A |
| Power dissipation | 390W |
| On-state resistance | 47mΩ |