Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPP80R450P7XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IPP80R450P7XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | PG-TO220-3 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | CoolMOS™ P7 |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 7.1A |
| Pulsed drain current | 29A |
| Power dissipation | 73W |
| On-state resistance | 450mΩ |