Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 60A; 180W; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF1010NSTRLPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF1010NSTRLPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 60A; 180W; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 55V |
| Drain current | 60A |
| Power dissipation | 180W |
| On-state resistance | 11mΩ |