Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 110A; 170W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF3205ZPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF3205ZPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 110A; 170W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 55V |
| Drain current | 78A |
| Power dissipation | 170W |
| On-state resistance | 6.5mΩ |
| Gate charge | 110nC |