Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 220A; 130W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF3805PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRF3805PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 55V; 220A; 130W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 55V |
| Drain current | 220A |
| Power dissipation | 130W |
| On-state resistance | 3.3mΩ |