Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -31A; 110W; D2PAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF5305STRLPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF5305STRLPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -31A; 110W; D2PAK
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -55V |
| Drain current | -31A |
| Power dissipation | 110W |