Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 0.6A; 2W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF5801TRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRF5801TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 0.6A; 2W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 600mA |
| Power dissipation | 2W |