Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -3.4A; 1.3W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
IRF5803TRPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF5803TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -3.4A; 1.3W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Kind of package | reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -3.4A |
| Power dissipation | 1.3W |